Що таке "антикафе"? Які правила перебування, та що саме пропонують антикафе у Львові. Різновиди антикафе, які має Львів за типами послуг.

Антикафе подобається молоді можливістю заводити нові знайомства та проводити час граючи у настільні чи комп'ютерні ігри. А ті старші йдуть в тайм клуб розслабитися після роботи або навпаки працювати у вільному просторі (коворкінг). Проте опинившись вперше в антикафе — багато хто також відзначає оригінальність формату та креативний інтер'єр закладів.

Насправді, головна сама ідея антикафе — так називають заклади, де оплачується лише час перебування із можливість дозамовити страви на барі або замовити ззовні, залежно від політики закладу.

Опинившись усередині такого антикафе вам потрібно думати лише, скільки коштує час перебування у закладі, переважно всі розваги входять у вартість перебування.У це важко повірити, але всі розваги всередині закладу під вивіскою «антикафе» для всіх відвідувачів без додаткових доплат! 

Суть антикафе 

Ми вже звикли, що ресторани та кафе змагаються у крутості дизайну інтер'єру та для залучення відвідувачів на столах іноді можна помітити нарди чи шахи. Втім, будь-які ігри та інтер'єр у закладі - суть антикафе саме в тому, що відвідувачі платять лише за час щохвилини. Також чимало закладів із комп'ютерними іграми, але найчастіше з різними приставками Sony PlayStation, Xbox, Nintendo Wii та інші.

 В антикафе найчастіше ви знайдете цілі колекції настільних ігор від класики до сучасних новинок.Антикафе, як бізнес, окупається за рахунок постійного потоку відвідувачів. Успіх залежить від розташування тайм кафе, активності та чисельності місцевої молоді, правильному комплексному просуванню в соцмережах та взагалі мережі інтернет. Звичайно, також важливо який вантикафе інтер'єр і набір настільних, комп'ютерних ігор, різноманітність та якість організації цікавих заходів. Особливою популярністю користуються антикафе з окремими кімнатами, що дозволяє проводити тренінги, ігротеки та повсякденний прийом відвідувачів одночасно.


Чому тайм кафе набирають популярності у всьому світі 

Потрібно відзначити, що багатьом спочатку дивно платити за час, щоб спілкуватися за чашкою кави-чаю і грати в настільні ігри. Адже здавалося б досить знайти пристойне звичайне кафе, заплатити за чайник чаю та сиди хоч півдня спілкуючись із друзями. Також легко знайти заклад, де дозволять грати в принесені з собою настільні ігри (щоправда, виникає необхідність носити з собою «настілки»).Тільки вийти за звичні рамки правил поведінки хоча б трохи далі у звичайному кафе навряд чи вдасться. Наприклад: ви любите гарні інтер'єри і прийшли в розкішне кафе, де вам, напевно, заборонять пити принесені з собою напої. Таким чином, фактично навіть у XXI столітті більшість закладів «громадського харчування» ненав'язливо нав'язує вам вже застарілий певний формат: шикарний антураж має на увазі дорогу нібито вишукану їжу. А якщо ви хочете дешеву, але улюблену піцу - доведеться йти в галасливу піцерію, що не дуже романтично. У результаті похід до ресторану на 1-2 години вийде дорожче, ніж у антикафе посиденьки цілий вечір. Але найважливіше, безперечно, відчуття неформальної вільної атмосфери. Щоб зрозуміти зростання популярності тайм клубів перерахуємо, що можна робити в антикафе, але зазвичай недоступно у звичайних кафе:

- У деяких антикафе можна приносити свою їжу, іноді вам пропонують знижки на доставку піци або іншої їжі з ресторанів.

- Практично в кожному є настільні ігри або відеоприставки з класичними та сучасними іграми, що дозволяє весело проводити час із компаній та невимушено знайомитися.

- Фрілансерам або іногороднім працівникам сфери IT подобається вільна територія з безкоштовним wi-fi та у деяких з них резидентам постійним безкоштовні чай/кава, печиво + «зручності». Причому антикафе коворкінг часто виходить дешевше, ніж оренда офісу подобово, оскільки завжди є якийсь стоп чек в антикафе (наприклад, оплата щохвилини, але після 4-5 годин і до кінця дня безкоштовний).


Антикафе плюси та мінуси

Усі ті, хто більше одного разу зайшов у тайм клуб, уже залучені до субкультури вільного простору, де час — гроші. Є чимало переваг, які відкриває новий формат тайм клубів:

- Для зайнятих людей хороший варіант невимушено розширити своє коло спілкування та відмінний шанс знайти друзів і можливо навіть кохання.

- Якщо ви щойно приїхали до міста — достатньо відвідати місцеве тайм кафе, щоб завести корисні знайомства серед тусовки «своїх».

- Час у так званих інтернет-кафе зазвичай коштує не дешевше ніж ціна часу антикафе. Проте в інтернет-кафе вам нададуть лише доступ до всесвітнього павутиння, а все решта за доплату. У тайм кафе пропонує зону комфорту та вільного wi-fi (іноді і з комп'ютерами) + усіма наявними розвагами.

- Дуже зручно проводити тренінги, фотосесії, концерти, ігротеки (турніри з «настілки» або відеоігор). Адміністрація закладу зацікавлена у відвідуваності та знаходить найкращих організаторів, допомагає їм із цільовою аудиторією антикафе.

- Тайм клуби вже стали звичними точками збору тусовок любителів комп'ютерних та настільних ігор, анімешників, гіків, ITішників та загалом активної молоді. Все залежить від тематики яка довподоби саме Вам.

- Більшість антикафе Ви можете закриття під подію, що дуже складно зробити із класичним кафетерієм.


Хоча консерваторам буває складно зрозуміти та прийняти новомодні тайм кафе, треба відзначити деякі реальні недоліки нового формату:

- У більшості антикафе не можна курити нічого, навіть кальяни.

- Оплата за час є обов'язковою для всіх відвідувачів, тобто складно запросити друзів на вечірку або день народження, якщо вони не згодні платити за свій час, одже усі витрати їх перебування потрібно буде оплатити Вам.

- Нарешті, ви можете любити настільні або комп'ютерні ігри, але не любити занадто багато спілкування або гучні компанії. Якщо ж ви приходите в антикафе попрацювати, можливо, буде складно зосередитися, коли всі навколо розважаються.


Бажаєте забронювати антикафе "під ключ" для святкування свого заходу? Звертайтесь!



Читать дальше

Правила гри і історія Пулу (американка, американський пул)

Пул (похідне від фр. Poule - «банк, куля, ставка») - різновид лузного більярду. Інші назви: американський більярд, американський пул. 

Устаткування 

Стандарт обладнання для проведення Чемпіонатів світу, етапів Світового туру та інших змаганнях, що проводяться під егідою Всесвітньої асоціації пулу і більярду [en] (англ. World Pool-Billard Association, WPA) або визнаних нею.  


Стіл

 Для пулу на даний момент випускається широкий асортимент більярдних столів. Стіл для офіційних змагань повинен відповідати наступним параметрам:

Висота ігрового поля: 74,3-78,74 см 

Ігрова поверхня: 1,27 × 2,54 м, не включаючи пружних бортів (9-футовий стіл) 

Створ кутової лузи: 11,43-11,75 см 

Створ середньої лузи: 12,7-13,0175 см 

Сукно повинно являти собою ненаправлену більярдну тканину без ворсу, що не звалюється і не утворює ворсинок і складається з не менше ніж 85% вичесаної вовни і не більше 15% нейлону. Переважно тканину з 100% вичесати вовняного полотна. 

 Кий 

 Кий для гри в пул. 

Довжина кия: мінімум - 1,016 м (40 дюймів), максимум - не обмежений 

Маса кия: мінімум - не обмежений, максимум - 708,75 г (25 унцій) 

Діаметр наклейки: мінімум - не обмежений, максимум - 14 мм= Наклейка кия не повинна бути виготовлена з матеріалу, який може подряпати або пошкодити наголошений куля. Вона повинна бути зроблена зі шматка особливим чином виробленої шкіри або іншого волокнистого або пластичного матеріалу, який продовжує природний профіль шафта кия. 

Кулі 

 Набір куль для пулу 

Сучасні кулі виготовлені з фенолформальдегидной смоли і мають наступні параметри: 

Діаметр: 5,715 см ± 0,127 мм 

Маса: 5½-6 унцій (156-170 грам)

Повний комплект куль складається з одного битка білого кольору і п'ятнадцяти пронумерованих кольорових куль особливих кольорів. Прицільні пронумеровані від 1 до 15. прицільні кулі з номерами від 1 до 8 мають суцільну забарвлення в наступні кольори: 1 - жовтий, 2 - синій, 3 - червоний, 4 - фіолетовий / пурпурний, 5 - помаранчевий, 6 - зелений, 7 - темно-коричневий, 8 - чорний. Прицільні кулі з номерами від 9 до 15 - білі з центральною смугою з тим же порядком кольорів, що і в першій вісімці (тобто таких кольорів: 9 - білий з жовтою смугою, 10 - білий з синьою смугою, і т. Д.) 

Різновиди пулу 

Ми виділели найбільш популярні види пулу. 

- Пул-8. Завдання гравців - забити всі кулі своєї групи (смугасті або цільні), після чого правильним ударом забити «вісімку» (чорна куля). 

- Блекбол. Гра аналогічна «Пул-8». Завдання гравців - забити всі кулі свого кольору (жовті або червоні), після чого правильним ударом забити «вісімку» (чорна куля). 

- Пул-9. Гравець може завдавати удар битком тільки по кулі з мінімальним номером. Завдання - правильним ударом забити дев'ятий куля. - Стрейт (також «14 + 1 з продовженням»). Гра ведеться до моменту, коли один з гравців набере певну кількість очок. Одне очко нараховується за кожен забитий м'яч. 

- Пул-10. Гра аналогічна «дев'ятці», але з використанням куль з номерами від 1 до 10. На відміну від «дев'ятки» - замовна. 

- Пул-7. Тренувальна гра, аналогічна за правилами «дев'ятці». Використовується тільки сім куль.В одну лузу. Кожен із суперників повинен забивати кулі в свою лузу (зазвичай одну з кутових). Луза вибирається перед початком гри. 

- Через кулю. Всі кулі забиваються з використанням комбінованих ударів (удар кулею). 

- Ротація. Кулі забиваються по порядку з першого по п'ятнадцяте. Кількість очок нараховується відповідно до номером кулі (одне очко за перший, два за другий і т. Д.). Гра ведеться до моменту, коли один з гравців набере 61 очко. 

- Бортовий пул. Очки нараховуються тільки за кулі, забиті від борта або декількох (дуплетом, кодонів і т. Д.). За один забитий куля гравець отримує одне очко. 

- Trick shot. 

- Scratch pool (Russian pool). Різновид, в якій потрібно забивати «свої» кулі рикошетом від білої кулі.

Правила гри 

Правила гри в пул.  Зони ігрової поверхні столуНижче наведені правила, прийняті у Всесвітній асоціації пулу і більярду [1]. Ці правила є загальними для всіх різновидів ігор в пул.


Відповідальність гравців 

Гравець сам несе відповідальність за знання правил, обмежень і розкладів, що застосовуються на даному змаганні. Хоча організатори повинні зробити доступною всю інформацію, необхідну гравцеві, остаточна відповідальність лежить саме на гравця.

Розкатка для визначення черговості ударів 

Розкат - перший удар в матчі, який виконується для визначення черговості ударів суперників. Гравець, що виграв гуркіт, вирішує, хто буде наносити перший удар.Два битка встановлюються за лінією будинку поблизу від лінії будинку. Гравці завдають ударів приблизно одночасно з метою торкнутися битком нижнього борта і повернути кулю якомога ближче до верхнього борту. Гравець, чий биток зупинився ближче до борту, виграє гуркіт.Гравці повторюють гуркіт в разі, якщо рефері не може визначити, чия куля знаходиться ближче до борту або якщо обидва гуркоту виконані з порушенням правил.

Виставляння куль 

Кулі виставляються (повертаються в гру на стіл) шляхом розміщення їх на довгу лінію (довгу вісь столу) якомога ближче до нижньої позначки, між нижнім бортом і нижньої відміткою без переміщення інших куль, які перебувають на столі. Якщо виставляється куля не може бути поміщений на нижню позначку, він виставляється на довгій лінії впритул до кулі, який заважає це зробити. Однак якщо кулю, що заважає це биток, то виставляється куля не повинна стосуватися битка, повинен бути залишений невеликий зазор. Якщо все простір між нижньою оцінкою і нижнім бортом зайнято кулями, то куля виставляється на довгій лінії ближче до верхнього борту, але як можна ближче до нижньої позначки. 

Удар с руки 

Когда игрок выполняет удар с руки, он может поместить биток в любую точку игровой поверхности стола. Он может перемещать шар сколько угодно до момента нанесения прицельного удара по битку. Игрок может использовать части кия для установки шара, включая наклейку, но без поступательного движения шаром вперёд. В некоторых разновидностях игры, в основном для начального удара, перемещение битка может быть ограничено областью дома, в зависимости от правил конкретной игры.Если игрок помещает биток за линией дома и все доступные для удара шары также находятся в доме, он может попросить установить ближайший к линии дома шар на нижнюю отметку. Если два или более шаров находятся на одинаковом расстоянии до линии дома, игрок сам определяет, какой шар должен быть установлен на нижнюю отметку. Шары, расположенные непосредственно на линии дома являются доступными для удара.

Замовні удари 

В іграх, в яких від гравця потрібно замовляти удари, перед ударом повинні бути озвучені номер прицільної кулі і луза, в яку кулю буде зіграний, за винятком випадків, коли це очевидно. Додаткові деталі удару (торкання бортів або інших куль) не важливі. Тільки один шар і одна луза можуть бути замовлені при ударі.Щоб замовлений удар був зарахований, рефері повинен бути впевнений в тому, що гравець виконує замовлений ним удар. Тому в разі неочевидного удару (удар від борту, удар з використанням інших куль, крім прицільного і т. Д.) Гравець зобов'язаний оголосити лузу і куля. Якщо рефері або суперник не впевнені в тому, який удар виконується, вони можуть уточнити замовлення.У замовних іграх гравець може замовити удар відіграш замість замовлення кулі і лузи. У цьому випадку після виконання удару право на удар переходить до суперника. Якщо кулі падають в лузи при виконанні удару-відіграшу, то подальший розвиток подій визначається правилами конкретної гри.

Зміщення куль 

Куля може злегка зміститися після зупинки, можливо через невеликі дефектів столу або кулі. Якщо це не призводить до падіння кулі в лузу, то це вважається нормальною ситуацією в грі і позиція кулі не відновлюється. Якщо куля падає в лузу в результаті такого зміщення, то його позицію відновлюють максимально близько до початкової позиції. Якщо змістився куля падає в лузу в процесі удару або безпосередньо перед ударом і це впливає на результат удару, рефері відновлює позицію цілком і удар повторюється. Штраф на гравця в цьому випадку не накладається.

Відновлення позиції 

Коли кулі необхідно відновити або почистити, суддя встановлює кулі на їх початкові позиції з максимально можливою точністю. Гравці зобов'язані прийняти рішення судді по розміщенню куль. 

Зовнішні чинники 

Коли відбуваються зовнішні події в процесі удару, які впливають на результат удару, суддя відновлює кулі на позиції, в яких вони перебували до удару і удар повторюється. Якщо подія не впливало на удар, рефері відновлює зміщені кулі і гра триває. Якщо кулі не можуть бути встановлені на початкові позиції, то ситуація трактується як патова. 

Вимоги замовлення і опротестування рішень 

Якщо гравцеві здається, що рефері припустився помилки в ухваленні рішення, він може звернутися до судді з проханням переглянути рішення. Але саме рефері приймає остаточне рішення. Однак, якщо гравець вважає, що суддя застосував правило некоректно, він може попросити озвучити правило, яке було застосовано. Суддя зупиняє гру на час розгляду апеляції. 

Ігрок здається 

Якщо гравець здається, він програє матч. Наприклад, якщо гравець розкручує кий в процесі ходу суперника, це розглядається як здача гравця. 

Пат 

Якщо рефері вважає, що ситуація на столі не розвивається, він може повідомити про це гравцям. Кожному з гравців дається по три підходи до столу. Потім якщо рефері вважає, що ситуація не змінюється, рефері оголошує пат. Якщо обидва гравця згодні, вони можуть прийняти пат і без трьох додаткових підходів. Процедура пата розглядається згідно з правилами конкретної гри. 


Джерело:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%83%D0%BB_(%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D1%8F%D1%80%D0%B4)


Перейти на головну













Читать дальше

Правила гри у більярд

Російським більярдом (або пірамідою) є збірне іменування ряду різновидів гри на більярді. Російський більярд - це різновидність лузного більярду, що має свої особливі вимоги до обладнання для гри. Існує кілька офіційних видів піраміди, найбільш прості з яких правила американки (вільної піраміди). Всі змагання з російського більярду проходять на інвентарі,що відповідає технічним вимогам ФРБ (Федерація Російського більярда). 

Головні параметри: розміри стола 3600 х 1800 мм; діаметр кулі 68 - 70 мм, розмір кутових луз 72-73 мм, середніх луз 80 -81 мм.розстановка куль.  До старту партії все 15 прицільними кулями за допомогою трикутника ставляться щільно один до одного. Центр переднього кулі повинен бути на задній відмітці, основу піраміди розташовують паралельно задньому борту. 


Удар по битку виконується наклейкою кия у напрямку поздовжньої осі. При ударі мінімум одна нога більярдиста повинна мати контакт з підлогою. Всі кулі повинні стояти нерухомо, а забиті в порушення правил, не замовлені, а також такі, що вискочили потрібно виставляти. Удар закінчується при зупинці всіх куль, які перебувають на столі. За неправильні удари призначається штраф. До таких відносять: Подвійний удар - при ньому наклейка кия стикається з битком двічі. Просув - при цьому ударі гравцем проштовхується одночасно прицільну кулю і биток. Натиск - при ньому битком вдавлюється дотичний з ним (або знаходиться близько лузи) прицільний в саму лузу або, вдавлюється бортова куля, що переміщує його в іншу позицію. Промах - при ньому биток не стикається ні з одним прицільним.

Розіграш права першого удару. Правило першого удару.  Гравці знаходяться біля переднього борта на різних сторонах від поздовжньої лінії. Місце вони вибирають за згодою або жеребом. Потім більярдисти встановлюють по кулі в будинку і наносять одночасний удар, посилаючи їх до заднього борту. Вибір отримує той, чия куля, зрикошетила від заднього борту, зупиниться найближче до переднього борту.Розіграш програний, коли куля:НЕ доторкнувся до заднього борту;доторкнувся з довгим бортом;перетнув повдовжню лінію;вискочив або впав у лузу.

 Куля є зіграна, коли в результаті вірного удару вона потрапляє в лузу. Більярдист зберігає право зробити наступний удар.

Якщо під час удару він зупинився в створі лузи в нестійкому положенні, а потім впав у неї до завершення удару, то він вважається зіграним. Якщо ж він впав в лузу вже після завершення удару або через струс столу, то такий не буде зарахований, суддя встановить його на початкове місце. 

Вискочив визнається той, який покинув під час удару поверхню столу, не впавши в лузу. Прицільна куля, що вискочила ставиться після удару на задню відмітку, штраф не накладається, зіграні більярдистом зараховуються. Якщо стіл залишає биток, то гравець отримує штраф, забиті їм кулі не йдуть в залік, а биток ставиться на стіл, виходячи з правил конкретної гри. Якщо куля, яка покинула ігрову поверхню більярдного столу, зачепить над нею одяг гравця або кий, то це буде порушення правил, за нього накладається штраф. Якщо він повертається на стіл, то залишається в грі, а якщо залишає його, то вважається таким, що вискочив. Не вважається порушення правил, якщо куля зачіпає освітлювальні прилади, скобу лузи або верхні частини бортів, а потім повернеться на стіл 

Чи не замовлені, забиті в порушення правил і вискочили прицільні виставляються суддею на задню відмітку. Якщо ця відмітка зайнята, то їх ставлять близько (але не прямо в щільну) до загороджує кулі по поздовжній лінії у напрямку до заднього борту. Якщо дана частина поздовжньої лінії вже зайнята, то він виставляється в бік центральної позначки. 

Суперник входить в гру тоді, коли гравець не зіграв кулю або порушив правила. Якщо вона б'є бильярдиста накладено штраф, то його суперник, може з урахуванням ситуації, що на столі ситуації вимагати виконати наступний удар, сказавши: «Грай далі». Незафіксований виграш Якщо через неуважність судді і суперників гра продовжилася незважаючи на той факт, що більярдист виграв в партії (зіграв вісім або заробив 71 очко і більше), то при виявленні даної обставини йому відразу присуджують перемогу в партії, не дивлячись на які відбулися далі події. 

Штраф в російській більярді накладається в таких випадках: 

 - коли удар проведена не наклейкою кия; 

 - коли черговий удар виконаний до завершення попереднього;

- коли після удару биток вилетів за межі ігрової поверхні;

 - за нанесення подвійного удару (просув); за туш будь-якого з куль на поверхні більярдного столу під час гри - києм, крейдою, машинкою, руками, елементами одягу і т. п .; 

 - коли початковий удар зроблений по битку, що знаходиться за межами будинку (Моска, РП); за невиконання гравцем правил відіграшу; 

- за промах; 


1. «Піраміда вільна» 

 Гра ведеться стандартним комплектом куль. У якості битка в процесі гри при будь-якому ударі можна використовувати будь-яку кулю, яка відрізняється від початкового удару.Мета гри в «Піраміду вільну» - раніше суперника забити в лузи вісім будь-яких куль ( «своїх» і «чужих»).Початкове положення куль відповідає «Загальних правил Піраміди».Початковий удар проводиться відповідно до «Загальними правилами Піраміди».ведення гри. Гра не є замовною. Гравець продовжує серію ударів поки не завершить партію, забивши вісім куль, або не заб'є кулю внаслідок правильного удару, або порушить правила гри.Якщо правила гри не порушені і жоден з куль не забита, в гру вступає суперник, приймаючи цей стан справ куль на столі. Гра триває будь-якою кулею і в будь-яку лузу.Якщо правила гри порушені, то діють відповідно до "Загальними правилами Піраміди". Гра триває будь-якою кулею і в будь-яку лузу.

2. «Піраміда комбінована» 

 Гра ведеться стандартним комплектом куль. Як биток в процесі всієї гри використовується куля без номера, що відрізняється від інших кольором.Мета гри в «Піраміду комбіновану» - раніше суперника забити вісім будь-яких куль ( «своїх» і «чужих»).Початкове положення куль відповідає «Загальних правил Піраміди».Початковий удар проводиться відповідно до «Загальними правилами Піраміди».Ведення гри. Гра не є замовною. Гравець продовжує серію ударів поки не завершить партію, забивши вісім куль, або не заб'є кулю внаслідок правильного удару, або порушить правила гри.Якщо правила гри не порушені і при цьому не забита куля, в гру вступає суперник, приймаючи цей стан справ куль на столі.Якщо правила гри порушені, то діють відповідно до "Загальними правилами Піраміди". Якщо биток при цьому не покинув ігрове поле столу, гра триває з позиції, що склалася. Якщо биток залишає ігрове поле столу, він вводиться в гру ударом "з руки з будинку"Якщо гравець забиває биток в лузу від прицільної кулі, він отримує право продовжити гру битком "з руки з будинку". Перед черговим ударом він знімає зі столу будь-який з прицільних куль до себе на полицю в розрахунок за забитий биток.

3. «Піраміда динамічна»Гра ведеться стандартним комплектом куль. Як биток в процесі всієї гри використовується куля без номера, що відрізняється від інших кольором.При грі слід керуватися "Загальними правилами Піраміди», а також такими.Мета гри в «Піраміду динамічну» - раніше суперника забити вісім будь-яких куль ( "своїх" і "чужих").Початкове положення куль відповідає «Загальних правил Піраміди».Початковий удар проводиться відповідно до «Загальними правилами Піраміди». Ведення гри. Гра не є замовною. Гравець продовжує серію ударів поки не завершить партію, забивши вісім куль, або не заб'є кулю внаслідок правильного удару, або порушить правила гри.Якщо правила гри не порушені і жоден з куль  не забита, в гру вступає суперник, приймаючи цей стан справ куль на столі.Якщо правила порушені, то суперник порушника має вибору: він може продовжити гру битком "з руки" з будь-якого місця столу або зняти за штраф кулю зі столу на полицю і продовжити гру з позиції, що склалася.Якщо в лузу забитий биток від прицільної кулі, то гра також триває битком "з руки" з будь-якого місця столу. Гравець при цьому знімає зі столу до себе на полицю будь-яку кулю в розрахунок за забитого "свояка".При грі "з руки" з будь-якого місця столу завжди грає винятково "чужий" . Якщо при цьому ударі в лузи падають і інші "чужі" кулі, то вони зараховуються. Але якщо при цьому ударі падає в лузу і "своя" куля, то він не зараховується. Штраф при цьому не накладається, забиту кулю зараховується, удар переходить до суперника. Гра триває "з руки" з будь-якого місця столу. 

4. «Піраміда класична»Гра ведеться стандартним комплектом нумерованих куль (c 1 по 15) і одним - без номера. Як битка в процесі всієї гри використовується куля без номера, що відрізняється від інших кольором.Мета гри в «Піраміду класичну» - раніше суперника забити 71 очко або більше.Початкове положення куль. Всі прицільні кулі розставляються на ігровій поверхні столу в формі трикутної піраміди з урахуванням їх номерів. У вершину піраміди (головним кулею) встановлюється куля з номером 4, його початкове положення - на третій точці стола. Нижче четвірки розташовуються інші прицільні кулі впритул до неї і один до одного в чотири ряди, утворюючи піраміду. Перший ряд складають кулі з номерами 5 і 6; другий ряд - 7, 15, 8; третій ряд - 9,13,14,10; четвертий ряд - 2,1,12,11,3. Останній - четвертий ряд є підставою піраміди, він встановлюється паралельно лінії заднього борту.Биток розташовується в «будинку».Початковий удар проводиться відповідно до «Загальними правилами Піраміди».Все прицільні кулі, що впали в лузи при початковому ударі, зараховуються гравцеві, який здійснив удар, і це є підставою для продовження ним гри.Падіння битка в лузу при початковому ударі - штраф. Гра триває битком "з руки з будинку", відповідно до "Загальними правилами Піраміди".ведення гриУ грі "Піраміда класична" передбачається замовлення: "куля - луза". Перед ударом гравець повинен назвати номер кулі або вказати на нього, а також вказати конкретну лузу, в яку він має намір зіграти (забити) цю кулю.Гравцям зараховуються тільки ті забиті прицільні кулі, які вони замовили перед ударом, а також кулі, що впали в лузи внаслідок удару, при якому була забита замовлена куля в замовлену лузу. До нанесення удару замовлення може бути змінене, але після удару зміна замовлення не приймається. Замовляти можна за однієї ударі тільки одну прицільну кулю. Падіння битка в лузу - штраф. Гра триває битком "з руки з будинку". Гравець продовжує серію ударів поки не завершить партію, набравши 71 очко або більше, або не заб'є замовлений прицільну кулю в замовлену лузу, або порушить правила гри. Якщо правила гри не порушені і в лузи чи не забитий жодну прицільну кулю, в гру вступає суперник, приймаючи цей стан справ куль на столі. При порушенні правил з поточного рахунку гравця-порушника списується п'ять очок, а до поточного рахунку суперника додається п'ять очок.Якщо при штрафному ударі биток не покинув ігрове поле столу, то гра продовжується з позиції, що склалася. Якщо биток покинув ігрове поле столу, гра триває "з руки з будинку" відповідно до "Загальними правилами Піраміди". Кулі зі столу на полицю за штраф у цій грі не знімаються.Прицільні кулі, забиті з порушенням правил, а також такі, що вискочили за борт і впали в лузи без замовлення, виставляються на точку лінії повернення. В процесі гри підсумовуються очки всіх забитих куль внаслідок правильних ударів за вирахуванням штрафних очок. 

рахунок очок.      Кількість очок, які нараховується гравцеві за забиту кулю, відповідає номеру кулі. Однак при цьому є деякі особливості при підрахунку очок:- за кулю з номером 1 (він іменується «тузом»), гравцеві нараховується 11 очок;-якщо гра зводиться до останнього шару (на столі залишається один прицільну кулю) і при цьому ні у одного з гравців немає 70 очок, перемога в партії присуджується гравцеві, який забив останню прицільну кулю, тому що за нього нараховується ще додатково 10 очок.Гра за рахунку 70: 70 Якщо в процесі гри, після того як забитий останній прицільний шар, кількість очок у обох суперників виявиться рівним: 70 і 70, то гра триває до повторного забивання в лузу останнього прицільного кулі.При цьому остання забита прицільна куля виставляється на точку і перший удар по ньому проводиться битком «з руки з будинку». Гравець, який повинен зробити цей удар, визначається переможцем розіграшу, як при початковому ударі. Далі гра продовжується на загальних підставах. Гра завершується після першого забивання цієї кулі правильним ударом в замовлену лузу, або після першого штрафного.Правила можуть не містити всіх можливих ситуацій, що виникають під час змагань. Ситуації, які не мають відображення в Правилах, вирішуються Головною суддівською колегією. Її рішення опротестовуватися не можуть.Гра ведеться стандартним комплектом куль. 

Інформація з ресурсів:

https://billiard.ru

http://www.80store.ru 


Перейти на головну


Читать дальше

Більярд у Львові

Перші більярдні у Львові почали появлятись на початку 90-х років 20 століття. ПІсля розвалу СССР, такі заклади видавались громадянам "місцем для обраних". І впринципі деякий час вони такими і були, адже рівень заробітків громадян "бажав кращого" і далеко не усі могли собі дозволити такий похід.

Порівнюючи заклади які зараз є із тими, що були можливо сказати одне - сфера явно не стоїть на місці! Сучасні більярдні пропонують цікавий інтер'єр, смачну кухню, якісні столи та аксесуари. Також можемо констатувати факт, більярд став грою міліонів))) Перш за все ця гра на даний момент доступна фактично кожному громадянину, також відбулась популяризація серед самого населення. Гру у більярд просто полюбили.

Якщо Ви бажаєте пограти більярд у Львові, чекатимемо Вас у Party Space Lviv щодня з 11:00-22:00.  

Читать дальше

Святкування дня народження (дитячого в тому числі). Історія цієї цікавої традиції.

Чи задумувались Ви коли небудь, як виникла традиція святкування днів народження (в тому числі дитячих). З відки походить дана звичка. та коли вона виникла. На якій території виникла дана традиція. Ці та інші цікаві історичні факти ми знайшли у дуже цікавій статті. Переклад з оригіналу та посилання - https://ru.wikipedia.org/wiki/День_рождения :

День народження - річниця народження, відповідає даті народження людини.Зазвичай день народження святкується як домашнє свято, з сім'єю і друзями. Практикується також і відзначення цієї дати з колегами.Людини в день його народження називають новонародженим, винуватцем торжества, іменинником. Остання назва в ходу вже з XIX століття і пов'язане зі зміною традиції святкувати іменини на традицію святкувати день народження і змішанням назв свят. Деякими словниками таке вживання слова іменинник відзначається як помилкове.

У безлічі культур з найдавніших часів по досягненням дитиною певного віку святкувався обряд ініціації, але він не був прив'язаний до дати народження. Найбільш ранні згадки про святкування дня народження відносяться до особливо значним фігурам - фараонам, царям, богам. День народження як особисте свято почали поширювати в 1-му тисячолітті до нашої ери.

Древній Близький Схід

Найбільш ранні свідоцтва про святкування днів народження відносять до фараонам стародавнього Єгипту з датуванням близько 3000 року до н. е., проте деякі історики відзначають [7], що ні достовірні свідчення святкування саме дня народження (на відміну від святкування народження спадкоємця і щорічного дня воцаріння), ні навіть записи точної дати народження фараонів не народжуються до VII століття до н. е., або навіть до часів еллінізму. День народження святкувався тільки для фараонів і їхніх спадкоємців, перше святкування дня народження жінки відноситься до правління цариці Клеопатри II (II століття до н. Е.). Звичай святкувати день народження царя існував і в Ассирії. День народження святкувався бенкетом, в якому брали участь знати, а також слуги і раби; в честь свята з в'язниць нерідко випускали ув'язнених [8].Існують записи про точні дати народження дітей і про святкові жертви з цього приводу при дворі шумерського енсі Лугальанда в XXIV столітті до н. е .. Можливо, саме це - перше достовірне свідчення про святкування дня народження. При цьому у шумерів і вавилонян принаймні до VIII або навіть до VI століття до н. е. зазвичай не записувалися не тільки дати народження, але навіть і вік людей, героїв і богів [7].У книзі Буття згадується, що фараон в день свого народження «зробив ... бенкет для всіх слуг своїх» (Бут. 40: 20-22) [прим. 1].Інтерес до точну дату народження поширився в V столітті до н. е. серед завойованих персами вавилонян в зв'язку з популярністю гороскопів. Святкування приватних днів народження було прийнято у персів Держави Ахеменідів (згідно з повідомленнями Геродота і Платона). Звичай відзначати день народження бенкетами і піднесенням подарунків винуватцю торжества знали і інші східні народи.

Стародавня Греція та Стародавній Рим


 У стародавній Греції та стародавньому Римі святкувалося саме народження дитини; звичай святкувати приватні дні народження почав приживатися в Греції лише з епохи Олександра Македонського, а пізніше схожий звичай встановився і у римлян [9]. В епоху до еллінізму в Греції відзначалися дні народження богів, при цьому вони були не щорічними, а щомісячними (наприклад, день народження Артеміди - 6-е число кожного місяця за афінським календарем). Існує теорія [10], що зводять звичай іменинного пирога зі свічками до присвяченим Артеміді пирогів, прикрашали запаленими свічками, що символізували світло місяця. Визнавалися суспільно важливими також дати народження загальнонаціонального відомих фігур (наприклад, Платона), при цьому точність дати була абсолютно не має значення - дата прив'язувалася до визначним подіям заднім числом. За деякими джерелами, щомісяця в світі еллінізму могли відзначатися і дні народження правителів (наприклад, щомісячний день народження Антіоха Єпіфана згадується в 2Мак. 6: 7), і навіть приватних осіб.


У стародавньому Римі день народження святкувався як день генія-покровителя, в його честь відбувалося узливання, жертвопринесення (спеціальним пирогом), димів фіміам. Будинок і вогнище прикрашалися вінками, новонароджений одягав святкову тогу (toga alba) влаштовував бенкет для друзів і приймав побажання щастя, привітання (нерідко - віршовані і пісенні), і подарунки; на бенкеті в його честь виголошувалися тости-здравиці. Святкувалися навіть дні народження відсутніх і померлих. Перші згадки про святкування днів народження приватних осіб відносяться до початку II століття до н. е. (Плавт) і ставилися до святкування дня народження глави родини, дні народження жінок і дітей не святкувалися (крім святкування самого народження). Проти святкування дня народження, як безглуздого звичаю, виступав Цицерон: «жодним чином не гідно мудреця ... думати, що у кожної людини існує якийсь день народження». На відміну від Греції, дні народження богів в Римі не відзначалися; разом з тим існує теорія [10], що зв'язує римські традиції святкування дня народження з звичаями святкування дня народження бога Мітри. Дні підстави товариств і організацій (наприклад, міських громад і храмів), дні воцаріння імператорів розглядалися як вид дня народження. Дні народження римських імператорів відзначалися подарунками народу, а також парадами, спортивними та музичними змаганнями, іграми в цирках і амфітеатрах; святкувалися також дні народження попередніх імператорів [7] [8] [12] [13] [14] [15].У III столітті н. е. римський письменник Цензорін склав, як подарунок на день народження свого патрона, книгу De die natali (з лат. - «Про день народження») про звичаї дня народження і про все, що вважав за пов'язаним з народженням людини (наприклад, астрологія, нумерологія, календарі).

Стародавні євреї 

Про відзначення дня народження у древніх євреїв немає свідчень, за рідкісними винятками днів народження правителів в епоху еллінізму і пізніше. Зокрема, Флавій ( «Старожитності», XIX, 7, § 1) згадує бенкет на честь дня народження Агріппи I. Крім того, з Євангелій відомо про святкування дня народження імператора Галілеї Ірода, яке завершилося стратою Іоанна Хрестителя (Мф. 14: 6 -11, Мк. 6: 21-28) [9] [15] [17].У Талмуді в декількох місцях відзначається, що день народження - особлива дата, що має значення для людини; одночасно з цим для мудреців Талмуда і більш пізніх рабинів день народження - це язичницьке свято, відзначати який не слід. Серед аргументів наводився той факт, що згадка дня народження фараона - єдине в Торі згадка святкування дня народження. Таке ставлення зберігалося серед частини іудеїв протягом довгого часу [15] [18] [19].Значно пізніше, з XIV століття, у євреїв з'явився звичай святкувати 13-й день народження, що співпадає з досягненням релігійного повноліття [9] (див. Бар-міцва).

Китай



 У стародавньому Китаї, як і у сусідніх народів (тибетці, монголи, корейці, японці) не було прийнято вести відлік віку від дати народження, вік людини відраховується від Нового року, який був як би загальним днем ​​народження [20] .Обичай святкувати день народження увійшов в Китаї в ужиток швидше за все під впливом святкування дня народження Будди в буддизмі. Якщо в 644 році імператор Тай-цзун висловлював невдоволення новомодним звичаєм і недоречним веселощами в цей день, то до VIII століття імператори влаштовували з приводу свого дня народження багатолюдні бенкети, а святкування дня народження міцно увійшло в побут китайців. Зазначалося, що якщо батьки винуватця торжества померли, то веселощі недоречно, але на подарунки суспільна мораль обмеження не накладала. Дорогі подарунки чиновникам з нагоди дня народження викликали невдоволення влади і в XIII столітті були заборонені під страхом заслання.раннє християнство Ранні християни розглядали святкування дня народження як язичницьку традицію, таке святкування не схвалювалося церквою, і традиція відзначати чиї-небудь дні народження припинилася [8]. 

 Середньовіччя 

 До XII століття, з розвитком реєстрації народжень і хрещень в парафіяльній книзі і з пом'якшенням позиції церкви, повторно виникла традиція святкування в сім'ях дня народження. У XIII столітті у німецьких селян склався певний ритуал дитячого дня народження, до складу якого задування свічок на спеціальному круглому пирозі одночасно з загадуванням бажання, яке належало тримати в таємниці. Кількість свічок на пирозі відповідало віку новонародженого [8] .Распространённим звичай святкувати день народження став за часів протестантської реформації.

Сучасні традиції


 Святкування зазвичай включає частування для друзів і близьких, прийом гостей, дарування подарунків винуватцю торжества і привітання його. У більшості випадків день народження святкується як домашній (сімейний) свято, проте існує і традиція поздоровляти з днем ​​народження колег і відзначати свято в колі товаришів по службі; поширюється також святкування дня народження в розважальних закладах (клубах, кафе і т. д.) [22] [27].Поширені традиції багаторазового (по числу років) тяганіе за вуха або інших фізичних впливів (наприклад, піднімання за руки і за ноги, розгойдування, щипки), виконання служить вітальним поздоровленням пісні (наприклад, в англомовних країнах, і не тільки, - Happy Birthday to You, найпопулярніша в світі пісня, згідно з Книгою рекордів Гіннесса). Прийнято прикрашати святковий пиріг або торт запаленими свічками, число свічок при цьому одно виповнилося віком або більше на одну; іменинник повинен задути всі свічки і загадати при цьому бажання [10] [27].Антрополог Ральф Лінтон (англ. Ralph Linton) вважає, що традиція побажань імениннику на день народження має магічні коріння і пов'язана з ідеєю про те, що в день свого народження людина ближче (або більш відкритий) для світу духів; кореняться в язичницьких магічних ритуалах і дарування подарунків, і спеціальний пиріг зі свічками, задуває при загадуванні бажання.У деяких культурах дні народження по досягненню певного віку виділяються особливо і можуть мати спеціальні назви і ритуали. Наприклад, свято 15-річчя у дівчаток в Латинській Америці (кінсеаньера), свято релігійного повноліття у євреїв (бат-міцва в 12 у дівчаток і бар-міцва в 13 у хлопчиків), 16-річчя у дівчат в США.

Замовити день народження під ключ:

https://party-space-lviv.com.ua/dytyachi-svyata







  

Читать дальше

Історія більярду. Зародження та популярізація гри, в тому числі у Львові.

Походження, історія розвитку та етапи популярізації більярду.

Сьогодні мабуть неможливо уявити в світі хоча б одного містечка з населенням від 50,000 людей без більярдного столу. Ця гра популярна століттями. Цікаво те, що зародившись у Європі гра більярд дістала неабияку популярність в Україні, Росії та Білорусії. Збираючи інформацію в інтернеті щодо історії винаходу більярду, як гри ми зустріли дуже цікаву та системну статтю і зробили для Вас переклад тексту статті. Посилання на оригінал статті https://ru.wikipedia.org/wiki/Бильярд

Більярд, рідше більярд (фр. Billard, від фр. Bille - куля або фр. Billette, billart - палиця ) - збірне ім'я декількох настільних ігор  з різними правилами, а також спеціальний стіл, на якому відбувається гра.Характерною особливістю всіх більярдних ігор є пересування куль по поверхні, за допомогою передачі їм прискорення києм через направляючий удар в поздовжньому напрямку його стержня.Приміщення, обладнане для гри на більярді, - більярдна.Батьківщиною більярдної гри вважають Індію або Китай . 


Час появи гри в більярд неможливо встановити точно. Відомо лише, що вона, так само, як і шахи, дуже давня, а батьківщиною більярда є Азія, за твердженням одних - Індія, на думку інших - Китай. У Європі ще до появи сучасної більярдної гри, її принципи вже можна було зустріти в деяких існуючих іграх.

 Більярдний стіл

Перший більярдний стіл (згідно зі збереженими документами) був виготовлений майстром Анрі де Вінем в 1469 році для короля Франції Людовіка XI. Цей стіл був схожий на сучасний більярдний: у нього було кам'яну основу, огорожу, він був покритий сукном. Документально підтверджені затвердження про гру в більярд королеви Шотландії Марії Стюарт напередодні її страти і про її прохання архієпископа Глазго підшукати столу відповідне приміщення після її смерті . До Росії більярд був завезений з Голландії Петром I. Новинка швидко завоювала популярність. Після смерті Петра I навчання грі на більярді було включено Верховним таємним радою в курс наук Петра II, його онука і спадкоємця. Катерина II указом від 7 грудня 1770 року наказала в трактирах і на заїжджих дворах «для розваги приходять дозволити мати більярд». На рубежі XVIII і XIX століть більярд був частиною «обов'язкової» програми виховання дворян в Європі і в Росії. Так, наприклад, у Пушкіна в Михайлівському був більярдний стіл. Поет, за спогадами друзів, орудував києм на сукні цілком професійно. Згодом в більярд починає грати не тільки аристократія, але і купці і прості люди. А до початку XX століття катання куль стає в Росії чи не улюбленою забавою городян . У Росії Арнольд Іванович Фрейберг, фабрикант і відомий гравець в більярд, в 1850 році почав виробництво більярдних столів на основі аспідної плити (натуральний сланець-Ардезія (в більярдній середовищі званий «ардезия»)), і в XIX столітті в Росії налічувалося 5 фабрик, які виробляли більярдні столи, звані «фрейберговскімі».

З моменту виникнення більярда було безліч спроб знайти заміну досить дорогий важкої плиті з натурального сланцю так, щоб не постраждала якість самої гри. [Джерело не вказано 1557 днів]Спочатку були спроби зробити ігрове поле для більярдного столу з граніту або мармуру. Однак такі плити при ударах куль кришилися і давали тріщини. 

Сталінські часи, коли більярд в СРСР був вельми популярний, ознаменувалися спробами виробництва більярдних плит з чавуну і залізобетону. Недоліки виявилися настільки численні, що від цих варіантів довелося зовсім відмовитися. Найкращою ідеєю виявилася асфальто-Піскова плита. Згадка про неї зустрічається в літературі [6] - «Замінити аспідні дошки можна асфальто-Пєскова, що володіють всіма якостями аспідних дощок. Асфальто-піскові в деякому відношенні навіть перевершують аспідні дошки. Вони легше аспідних, надзвичайно дешеві, добре обробляються і дають можливість обійтися без дорогих імпортних аспідних дощок ». 

В даний час плити для більярдних столів виготовляються з наступних матеріалів: 

- Ардезія (натуральний сланець)Сінтегран (скор. Від «синтетичний граніт» 

- мармурова або гранітна крихта, скріплена синтетичними матеріалами-отвердителями)МДФ ((Medium Density Fiberboards) 

- деревоволокнистих плит середньої щільності.)ЛДСтП (ламінована деревинно-стружкова плита)

- ДСтП (деревинно-стружкові плити)

Більше 80% світового ринку більярдних куль належить бельгійської компанії Saluc S.A.

Більярд почав свою історію як гра для привілейованих. Поступово він стає все більш масовим, проте громіздкість основного інвентарю (більярдного столу) перешкоджає поширеності більярда в народі як хобі

Більярд в науці

Вперше про математичному базисі більярдної гри заговорив Гаспар Густав Кориолис в своїй книзі «Théorie mathématique du jeu de billard» (Рос. Переклад: «Математична теорія явищ більярдної гри») в 1835 році. Він використовував у своїй роботі елементи теорії ймовірностей і аналізу. Однак особливого інтересу у сучасників (на думку Лемана) книжка не викликала: ні у математиків, ні у більярдистів. [8]Минуло понад півтораста років, і математичний більярд розвинувся в свою теорію, породивши кілька побічних. «Теорія більярдів» сьогодні невід'ємна частина ергодичної теорії і теорії динамічних систем, має найважливіше застосування в фізике. Математиком Гальперіним створений спосіб визначення числа {\ displaystyle \; \ pi} \; \ pi за допомогою більярду. Набагато ближче общеобразованному читачеві результати досліджень математиків Штейнгауза, Альхазена і Гарднера. 


Основні різновиди

Розрізняються по масі кулі, його діаметру, розміром столу і наявності (відсутності) у нього луз:

- Карамболь (французький більярд)

- Російський більярд

- Вільна піраміда (Американка)

- комбінована піраміда Москва (Сибірка, Москвичка)

- Російська Партія (Велика і Мала)

- фішки Алагёршведка

- Європейська

- Ярославська Динамічна піраміда (Невська)

- Кайса (кайзен, Кароліна, Пятішаровая партія) (фінський більярд)

- снукер англійська більярд

- Пул (американський більярд) 

Бажаєте зіграти у більярд:

Замовити столик

                                                                                                                   


 

Читать дальше